Technologie povrchových úprav Henkel: Pro všechny výzvy a jejich řešení!

Autoservisy a výrobci originálního vybavení na celém světě se spoléhají na technologie Henkel pro povrchové úpravy! Naši ambiciózní vývojoví pracovníci znají provozní problémy z první ruky díky našemu silnému partnerství s celosvětově úspěšnými značkovými výrobci. Díky tomu nabízí Henkel kompletní sortiment produktů pro předúpravy, povlaky kovů, kompletní technologie povrchových úprav aut s protikorozní ochranou a zařízení pro řízení procesů.

Spojte se s námi a poraďte se s odborníky o procesech předúpravy povrchů navržené na míru dle tvaru dílů a upravovaných materiálů, předúpravě lehkých kovů nebo uspořádání výrobní linky včetně řízení a optimalizace procesu!

Související oblasti použití     Výhody     Kontakt


Henkel technologie povrchových úprav automobilů

Pro čištění a tvorbu povlaků, lakování a aplikaci protikorozní ochrany se můžete spolehnout na:

 • Automobilové odmašťovače a čističe včetně kyselých a alkalických přípravků, čističe lepidel, vodouředitelné odmašťovače, čističe pro předúpravy kovů, čističe dílů bez chlóru, čističe lakovacích linek, čističe linek pro aplikace těsnících hmot, proplachová rozpouštědla, odstraňovače laků, vodouředitelná proplachovadla a odstraňovače barev.
 • Nanokeramické předúpravy pro hliníkové díly, přípravky pro ošetření plastů (s nízkou povrchovou energií), přípravky pro ošetřování různých kovů s tenkým filmem a procesy zinečnatého fosfátování, železnatého fosfátování a manganového fosfátování.
 • Přípravky pro pasivaci konverzních povlaků včetně přípravků bez šestimocného chromu.
 • Základní nátěry (primery) včetně katodových primerů pro Li-Ion baterie.
 • Povlaky včetně antikorozních povlaků, konverzních povlaků bez šestimocného chromu, vosků proti korozi, vodivých povlaků, elektro-pulzních eloxačních konverzních povlaků (ECC), povlaků ze zinečnatých i železnatých fosfátů, funkční povlaky tvořené ponorovou autodepoziční technologií.
 • Přípravky pro koagulaci do vody přestříknutých barev s anorganickými i polymerními produkty, flokulanty a odpěňovači.
 • Suchá permanentní maziva tvořící kluzné povlaky.
 • Hydrofilní povlaky pro chladící výměníky.

Naše technologie pro úpravy povrchu automobilů jsou optimalizovány tak, aby fungovaly s mnoha aplikacemi a procesy: Řešení Henkel fungují, od interiéru po exteriér, od podvozku po surovou karosérii! Veškeré úkoly v lisovně, karosárně, lakovně i v oboru elektroniky, od baterií po elektronické systémy a senzory, a úkoly týkající se pohonného systému a klimatizace – to vše zvládnou naše moderní produkty spolehlivě, ekologicky a v souladu s předpisy o bezpečnosti práce. Naše nabídka technologií pro povrchových úprav je k dispozici také pro užitková vozidla. Motocykly, auta, autobusy a kamiony budou mít delší životnost a budou spolehlivější s technologiemi Henkel!

Výhody používání technologií Henkel pro úpravu povrchů v automobilovém průmyslu

 • Aplikace antikorozní ochrany včetně povrchové úpravy kovů a povlakování v souladu s principy udržitelného rozvoje: Nižší spotřeba vody a elektrické energie, snížení množství odpadních vod a složení bez těžkých kovů a fosfátů zinku kombinované s procesy na vodní bázi se sníženými emisemi těkavých organických látek (VOC), které respektují životní prostředí
 • Ekonomická výhodnost technologií pro úpravy povrchů v automobilovém sektoru: Aplikační flexibilita v různých podmínkách výrobních procesů a snížení počtu potřebných kroků, zvýšení efektivity a výrazný pokles nákladů souvisejících s distribucí, skladováním a likvidací odpadů
 • Asistence expertů společnosti Henkel při návrzích a optimalizaci výrobních procesů, poradenství v oblasti zpracování odpadních vod a zvyšování bezpečnosti práce, implementace principů udržitelného rozvoje v kombinaci s globální dostupností technologií pro úpravu povrchů v automobilovém průmyslu – to vše umožnilo společnosti Henkel získat certifikace výrobců originálních dílů.

Související oblasti použití

Karosérie (BIW) Podvozek Elektroinstalace / Elektronika
Body in WhiteChassisElectrical/Electronics

Exteriér Klimatizace Interiér
ExteriorHVACInterior

Pohonný systém Užitková vozidla
PowertrainCommercial vehicles

Kontaktujte nás! Prosím, kontaktujte nás, abyste získali další informace.

Literatura

Elektrokeramické povlaky

Ochrana proti korozi, snížení tření a opotřebovávání, omezení emisí.

Povlak série BONDERITE M-PP 866

Autodepoziční povlak BONDERITE M-PP 866 (dříve AQUENCE) na vodní bázi společnosti Henkel se používá k vytváření stejnoměrných povlaků na kovových dílech s vysoušecí teplotou okolo 105°C.

Povlak BONDERITE M-PP 930

(dříve AQUENCE) je novou generací epoxy-akrylátových uretanových povlaků. Zajišťuje zvýšenou protikorozních ochranu u náročných dílů, jako jsou rámy vozidel a součásti podvozků, vysokou teplotní odolnost povlaku nad 200°C při vypalovací teplotě okolo 180°C.

Povlak BONDERITE M-PP 935G

(dříve AQUENCE), Poskytuje veškeré výhodné vlastnosti autodepozičních povlaků se světlejší základní barvou pro přelakování práškovými a tekutými barvami, vypalovací teplota okolo 180°C.

Povlak BONDERITE M-PP 937

(dříve AQUENCE) zajišťuje zvýšenou lesklost při zachování vynikající ochrany proti korozi u dílů jako jsou rámy vozidel, části podvozků, automobilové a obecně průmyslové díly, vypalovací teplota okolo 180°C.

Procesní zařízení Lineguard

Pro přesné měření koncentrace lázní

Vakuový impregnační systém

Systém, Proces, Produkty